Альтанка на ділянці не тільки прикраса, а й важливий функціональний елемент. В альтанці можна влаштувати не тільки місце для приємного відпочинку на природі, а й куточок для пікніка, поставити справжню піч або обладнати майданчик для шашлику.
Які бувають альтанки
Умілий проектувальник може надати альтанці будь-якої форми, але є кілька готових рішень. Стандартні форми можна звести за готовим проектом:
- квадратні та прямокутні;
- круглі;
- шестикутні;
- у вигляді сектора кола.
Альтанки можуть використовуватися цілий рік або тільки в теплий літній сезон. Розраховуючи користуватися цією спорудою всю зиму, можна замовити зведення закритої конструкції і навіть встановити всередині грубку для обігріву. Літні павільйони краще робити легшими, достатньо, якщо вони захищатимуть тільки від дощу і палючого сонця.
Матеріали та особливості конструкції
Для садових альтанок підходить сосна, ялина, можна будувати з ялиці, модрини і дуба. Такі споруди, крім приємного зовнішнього вигляду, довгий час зберігають запах деревини. Найдовговічніші – альтанки з брусу й оциліндрованих колод. Вони міцні, мало схильні до впливу кліматичних факторів, екологічні.
Під час розроблення проєкту необхідно враховувати клімат (скільки часу на рік буде використовуватися), характеристики ґрунту (наскільки стійкий ґрунт, якої глибини фундамент буде потрібен), розу вітрів (від цього залежить характеристика стін, розташування входу).
Потім проектувальник запропонує найбільш підходящий тип каркаса. Він встановлюється на фундамент. Іноді потрібне встановлення зміцнювальних паль, в окремих випадках можна попередньо зробити забетонований майданчик. Після монтажу каркаса виконується обв’язка під дах. Потім настилаються лаги і кладеться дах. Після виконується обрешітка. Іноді зводять полегшені стіни, а отвори закривають. Потім настилають підлогу, розставляють меблі.